miejsce: Teatr Wytwórnia
reżyseria: Lena Frankiewicz
obsada: Lena Frankiewicz
Roma Gąsiorowska
Adam Szczyszczaj
Bartosz Woźny
Michał Żurawski
+ kwartet smyczkowy i projekcje + DJ Maja

'60/09' to spektakl, który zadaje mnóstwo ważnych pytań, porównując czasy byłe z czasami teraźniejszymi. jak to ładnie pani reżyserka i aktorka za razem pisze 'Czy nie jest to może jakiś deficyt tożsamości człowieka naszych czasów gdzie -przewrotnie-DOSTĘPNOŚĆ do wszystkiego zamydla w człowieku intuicję, odwagę podejmowania ryzyka i przekraczania światopoglądu z hydromasażem'.
'60/09' to mnóstwo niesprecyzowanych pytań, próba ustalenia ram i próba porównania. więc zadajmy sobie te pytanie. jeśli życie będzie łaskawe pozwoli nam na nie odpowiedzieć.
świetnie wykorzystane elementy popkultury w scenariuszu- piosenka zespołu Muchy jako dialog bohaterów (Gąsiorowskiej i Żurawskiego) oraz parodia 'Przybyszów z Matplanety' jako alegoria pojebania dzisiejszego świata.
'Bohaterami spektaklu są trzy pary. Niektórzy już odnoszą sukcesy, inni czekają na lepsze życie, po które przyjechali do stolicy. Różne światopoglądy, postawy i oczekiwania konfrontują się ze sobą.

Ten spektakl pokazuje także tęsknotę Leny Frankiewicz za latami 60., kiedy w Warszawie tętniło życie artystyczne, królował jazz, a twórcy mimo zewnętrznych ograniczeń czuli się wolni, niezależni i nie bali się ryzykować.'

aktorsko- kapitalne. roma gąsiorowska była fenomenalna. każdy jej ruch był przemyślany, spojrzenia wypracowane i pełne emocji. niesamowity był również michał żurawski (o którym już pisałam przy okazji spektaklu Teatru Telewizji 'Teorban'). niesamowicie ekstatyczne, pełne emocji sceny w spektaklu widowiskowym, aczkolwiek nie pozwalającym na doszczętne rozwinięcie emocjonalne roli.
widownia żyła spektaklem, co rzadko się zdarza ostatnimi czasy. był śmiech, płacz i wzruszenia.
no i dla mnie niesamowite przeżycie, bo uczestniczyłam przy produkcji spektaklu.jeśli zachęciłam do zobaczenia spektaklu zapraszamy 14 października o 20:00 do Teatru Wytwórnia. nie pożałujecie.
Name:

Komentarze: